Zwycięstwo Skry na pożegnanie z kibicami

Ostatni mecz w tym sezonie na stadionie przy Loretańskiej był udany dla Skry. Nasz zespół pokonał Pogoń Siedlce 2:1.

Nasi piłkarze już tradycyjnie oddali na początku inicjatywę rywalom, ale tym razem szybko wykorzystali okazję do kontrataku. Już w 9. minucie po szybkiej akcji i strzale głową Dawida Niedbały było 1:0.

Kilka minut później Dawid znów strzelał głową, ale tym razem obok bramki. W 22. minucie piłkę obrońcy odebrał Damian Nowak, strzelił z woleja, ale też niecelnie.

W drużynie z Siedlec grało w sobotnim meczu kilku młodych zawodników i nasi piłkarze starali się wykorzystać niedoświadczenie i brak zgrania rywali. W 36. minucie kolejna kontra Skra zakończyła się bramką. Krzysztof Napora zagrał w pole karne płaską piłkę, Damian Nowak ją przepuścił, a Piotr Nocoń spokojnie skierował do bramki.

Skra kontrolowała grę do przerwy, o czy może świadczyć fakt, że rywale nie oddali ani jednego celnego strzału.

Po przerwie Skra znów oddała rywalom inicjatywę, ale tym razem siedlczanie potrafili to wykorzystać. W 55. min Mikołaj Biegański próbował wybić piłkę spod nóg napastnika Pogoni, ale skończyło się na faulu i rzucie karnym, którego wykorzystał Adam Mesjasz.

Potem grający ambitnie goście naciskali i kilka razy zagrozili bramce Skry, ale wynik nie uległ zmianie.Warto podkreślić, że w 90. minucie na boisko wszedł wychowanek Skry – Radosław Gołębiowski, dla którego było to debiut w II lidze.

Przed Skrą jeszcze tylko jeden mecz, za tydzień na wyjeździe zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg. Bez względu na wynik tego meczu Skra pozostaje w II lidze, co trzeba uznać za duży sukces, tym bardziej, że utrzymać nie zdołał się Ruch Chorzów, spada także Rozwój Katowice i dwa zespoły z trójki ROW Rybnik, Siarka Tarnobrzeg i Olimpia Elbląg.

Skra – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki:

1:0 (9.) Dawid Niedbała (głową), asysta Krzysztof Napora

2:0 Piotr Nocoń (36.), asysta Krzysztof Napora

2:1 Adam Mesjasz (55.) z karnego

Skra:

Biegański ż – Gerega (64. Kieca), Błaszkiewicz ż, Holik, Obuchowski – Napora (90. Gołębiewski), Zalewski, Olejnik, Niedbała (46. Marek) – Nocoń (79. Poprawa) – Nowak