W najbliższą niedzielę, 22 września parafia Świętej Rodziny w Pankach będzie obchodziła 100-lecie istnienia, jednak uroczystości jubileuszowe rozpoczną się już w piątek – Mszą św. o godz. 18:00. Zaraz po niej wieczór uwielbienia oraz występ zespołu 77 FM Formacja z Mocą.

Piątkowe obchody zakończy Apel Jasnogórski. Sobota z kolei będzie dniem festynu parafialnego.

– Na festynie odbędzie się m.in. spotkanie z Markiem Rokosą, autorem książki „Parafia św. rodziny w Pankach 1919-2019”. Zobaczymy też pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu mistrzów Polski Magdaleny Lang i Przemysława Wręczyckiego. Będzie też zespół śpiewaczy „Lawenda” z Przystajni oraz występy uczniów i absolwentów zapraszał proboszcz parafii ks. Eugeniusz Sikorski.

Jednym z elementów świętowania setnej rocznicy powstania parafii był także mecz piłkarski Parafianie vs ministranci. Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundowało Radio Fiat.

Gwiazdami sobotniego świętowania będzie Magdalena Anioł oraz zespół „Wyrwani z niewoli”, którego koncert zakończy drugi dzień jubileuszowych uroczystości.

– Niedzielę rozpoczniemy spektaklem słowno-muzycznym o godz. 11:00 z okazji setnej rocznicy erygowania parafii w Pankach. Ok. godz. 11:30 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo – dodał proboszcz parafii w Pankach.

Msza św. będzie okazją do podziękowania za 100 lat istnienia parafii oraz do błogosławieństwa na rozpoczęcie kolejnego stulecia.

BNO
Fot.: parafia Świętej Rodziny w Pankach

Skip to content