Akt oskarżenia właściciela Don Kichota już w sądzie

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie/fot. Radio Fiat

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego przeciwko Markowi P. – właścicielowi klubu Don Kichot. Sprawa dotyczy potencjalnego spowodowania zagrożenia epidemiologicznego w związku z zorganizowaniem imprezy wbrew zakazom epidemicznym.

Jak tłumaczy prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, w toku śledztwa policja i prokuratura ustaliły, że w nocy 10 października 2020 roku w klubie Don Kichot zorganizowano imprezę, wbrew istniejącym już wtedy zakazom związanym z epidemią Covid-19.

Obecny podczas imprezy właściciel odmówił policjantom, kiedy Ci prosili go o zamknięcie dyskoteki, tłumacząc się tym, że zabawa ma charakter spotkania urodzinowego i jest zamknięta dla osób z zewnątrz. Dopiero po stanowczej interwencji funkcjonariuszy policji, właściciel zamknął lokal.

Po przesłuchaniu, któremu zostali poddani nie tylko pracownicy, ale i goście, okazało się, że impreza była tak naprawdę otwarta i każdy mógł wejść do klubu. Dodatkowo dane monitoringu wskazały, że w pomieszczeniu dyskoteki znajdowało się ponad 220 osób. Prokuratura informuje też, że oskarżony nie przyznał się do stawianych mu zarzutów sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego, broniąc się tym, że nie była to impreza taneczna, a impreza pubowa.

Przestępstwo sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Marek P. nie był w przeszłości karany.