Autobusy MPK wracają na Łukasińskiego

Centrum przesiadkowe/Foto. Radio Fiat

Długotrwałe prace drogowe na ulicy Łukasińskiego wreszcie zostały zakończone. Tym samym kończą się utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców Rakowa – w sumie na trasę powraca aż 7 wstrzymanych linii.

Jak informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, pełna przejezdność przez ul. Łukasińskiego będzie dostępna już od poniedziałku, 29 marca. Wszystkie do tej pory wstrzymane autobusy zaczną ponownie kursować według starych rozkładów jazdy.

Warto również dodać, że zamiast tramwaju, na dworzec PKP na Rakowie dowozić pasażerów będzie autobus o numerze 02. Na linii kursów znajduje się także zabudowane centrum przesiadkowe przy dworcu PKP na Rakowie.

Zapytani przez nas mieszkańcy Rakowa, powiedzieli, że inwestycja – chociaż skończona – nadal potrzebuje wielu drobnych poprawek, np.: barierek oddzielających drogę od zajezdni dla autobusów, ponieważ obecnie te są wykorzystywane przez mieszkańców jako dodatkowy parking.

Jak podaje MZDiT linie nr 12, 32 oraz 80 zostaną wydłużone aż do pętli Raków Dworzec PKP, przejeżdżając przez ulice Okrzei i Łukasińskiego. Dodatkowo linie nr 19, 31, 35 i 36 będą również kursowały w obu kierunkach ulicą Łukasińskiego, wykonując przejazdy przez przystanek mieszczący się na dworcu.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących harmonogramu autobusów na stronie częstochowskiego MZDiT i MPK.

Tagged with