Najbliższy koncert z cyklu Czwartkowych Wieczorów z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum wypełni w całości muzyka polska. Na program złożą się przede wszystkim kompozycje Juliusza Łuciuka, które znalazły się na najnowszej płycie nagranej przez Chór pod dyrekcją Janusza Siadlaka.

Album Dzieła Chóralne Juliusza Łuciuka to część projektu Muzyczny Pomnik Juliusza Łuciuka, na który złożyły się też jesienne koncerty stworzone we współpracy z kompozytorem i jego bliskimi. Projekt daje wgląd w życie kompozytora, jego historię oraz historię jego rodu. Płyta powstała przy współpracy z kompozytorem. Czuwał on nad jej realizacją i ostatecznym kształtem pilnując, aby jego myśl kompozytorska została wyrażona przez artystów jak najdokładniej.

Podczas czwartkowego koncertu, oprócz wspomnianych kompozycji, zabrzmią też utwory patriotyczne.
Koncert “O, ziemio polska” w czwartek 6 grudnia o godzinie 19.00.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content