Cinema City Wolności/Foto. radio Fiat

Na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia, kina oraz multipleksy mogą być otwarte już od 12 lutego. Jednak nie wszystkie firmy z tej branży zdecydowały się na natychmiastowe wznowienie działalności. Wśród nadal zamkniętych sieci kinowych znajduje się Cinema City.

Jak podają oficjalne komunikaty, problemem ma być przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej dystrybucji filmów. Także warunkowy charakter otwarcia z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta, nie wpływa pozytywnie na postawę zarządu Cinema City.

Swoją decyzję Cinema City uzasadnia tak: “Dystrybutorzy potrzebują czasu na przygotowanie i wprowadzanie filmów do dystrybucji, w tym na prawidłowe przeprowadzenie kampanii marketingowych, a kina na dostosowanie swoich powierzchni do wszelkich wymogów sanitarnych”.

Zapytani przez nas częstochowianie wyrazili żal oraz tęsknotę za możliwością oglądania filmów na dużym ekranie.

To, czy sieć Cinema City nadal pozostanie zamknięta rozstrzygnie się pod koniec okresu warunkowego otwarcia placówek kultury, który kończy się 28 lutego. Wtedy to minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi decyzje odnośnie kolejnych etapów zwalczania skutków pandemii.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content