Po raz siódmy jesień w Częstochowie będzie stała pod znakiem dobrej muzyki. Wszystko za sprawą kolejnej odsłony Festiwalu „Jurajska Jesień Muzyczna”, organizowanego przez Towarzystwo Muzyczne w Częstochowie przy współudziale Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego.

Kolejno 16, 18 i 19 października odbędą się trzy różne koncerty. Pierwszym z nich będzie „Recital Skrzypcowy”, we wspomnianym już Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego, który rozpocznie się o godz. 11:30.

– Na tym koncercie wystąpi Wojciech Niedziółka, fantastyczny, 16-letni skrzypek, który przygotowuje się do międzynarodowego konkursu w Weimarze. Towarzyszyć mu będzie świetny pianista Adam Manijak. Cały recital będzie zawierał różnorodny repertuar i będzie niezwykle wymagający, zwłaszcza dla tak młodego wykonawcy – mówił dyrektor artystyczny festiwalu, Aleksandra Szwejkowska-Belica.

Drugi dzień festiwalu zdominuje duet skrzypcowy Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy oraz Marii Belicy, w towarzystwie fortepianistki, Anny Rutkowskiej-Schock w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury o godz. 18:00:

– Wybitna pianistka, kameralistka, która od pewnego czasu z nami współpracuje. Była naszym stałym akompaniatorem na naszym I Konkursie Skrzypcowym Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej, który odbywał się w Marcu w Częstochowie – dodał dyrektor.

Finałem festiwalu będzie sobotni „Koncert Młodych Wirtuozów” w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, zaplanowany na godz. 18:00. Wstęp na cały festiwal jest wolny.

BNO
Fot.: Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater

Skip to content