Czytanie na Bieganie

DSCF6574-720x540-720x540

W niedzielę (13 września) o godz. 10.00 rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie na Bieganie” – kiermasz przeczytanej książki, przesłuchanej płyty, obejrzanego filmu. Organizatorem akcji jest Fundacja Studencka „Młodzi Młodym”.

– Akcja „Czytanie na Bieganie” rozpoczęta została w kwietniu. Wspólnie z osobami, zainteresowanymi upowszechnianiem kultury i czytelnictwa w naszym mieście, postanowiliśmy wykorzystać Plac Biegańskiego do słusznych celów. Naszym zamysłem było zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich książek, które są przechowywane w piwnicach i podobnych im miejscach lub nawet są palone. Dla nas jest to dobro kultury, dlatego powinno być traktowane z należytym szacunkiem – zaznacza Paweł Lechowski, częstochowski działacz kultury, współtwórca akcji „Czytanie na Bieganie”.

Zdarzają się w naszym kraju osoby, które nie posiadają żadnej książki. Kiermasz, organizowany po raz kolejny w najbliższą niedzielę, może przyciągnąć niejednego człowieka, dla którego temat czytelnictwa jest w dalszym ciągu obcy. Dlatego wszelkie tego typu działania upewniać mogą w przekonaniu, że kultura jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka.

PI