Diaporama historyczna z przedstawieniem bitwy pod Mokrą

W czwartek, 29 sierpnia o godz. 18.00 w ramach projektu „Aleje, tu się dzieje” zapraszamy do ratusza na diaporamę historyczną autorstwa Cezarego Dubiela o zwycięskim boju pod Mokrą.

Diaporama to forma sztuki audiowizualnej – połączenie filmu, z którego pochodzi ścieżka dźwiękowa, oraz scenariusza i fotografii. Autor w sposób przemyślany i logiczny prowadzi widza poprzez kolejne obrazy, opowiadając narrację. Obrazowi towarzyszy muzyka i głos lektora. Charakterystycznym elementem diaporamy jest powstanie trzeciego obrazu podczas nakładania się na siebie kolejnych slajdów. Zmiana obrazu odbywa się przy akcencie muzycznym, dźwiękowym.

Sztukę diaporamy Cezary Dubiel, autor tej pokazanej w Częstochowie, uprawia od dwunastu lat. Od lat współpracuje z Kołem Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich.

Diaporama o zwycięskim boju pod Mokrą była realizowana w autentycznej scenerii, w mundurach i z wyposażeniem z epoki na pozycjach Pułku w 1939 roku.

źródło: biuro prasowe UM Częstochowy

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content