W Częstochowie, w Miejskim Domu Kultury 21 stycznia odbył się koncert ekumeniczny w związku z Tygodniem Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Częstochowie, ks. Adam Glajcar, opowiedział o szczegółach wydarzenia:

– Koncert zatytułowany jest ,,Częstochowa śpiewa kolędy”. Jest to ekumeniczne kolędowanie. Usłyszymy je w wydaniu najmłodszych, czyli dzieci, wystąpi także chór parafii prawosławnej, a na koniec usłyszymy jeden z najlepszych chórów prawosławnych o nazwie ,,Grabarka”, który przyjechał gościnnie z Warszawy.

Lektor Michał Koper z Cerkwi Częstochowskiej Ikony Matki Bożej mówił o głównej idei koncertu:

– W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan chcemy cieszyć się ze wspólnego dialogu między chrześcijanami. Pragniemy razem zgromadzić się, by wysławiać Jezusa Chrystusa, by dać świadectwo o naszej wierze chrześcijańskiej.

W piątek, 20 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie odbył się Ekumeniczny Panel Dyskusyjny. W panelu wzięli udział duchowni Kościołów: ewangelicko-augsburskiego, ewangelicko-reformowanego, polskokatolickiego oraz rzymskokatolickiego. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa do środy, 25 stycznia. Celem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest zapobieganie podziałom wśród członków różnych kościołów na całym świecie.

Linda Nocoń

Galeria: Radio Fiat

Ekumeniczny dialog kolędami w częstochowskim MDK

Skip to content