Jedno miejsce – dwa wernisaże

Już w najbliższy piątek 12 lipca Miejska Galeria Sztuki organizuje aż dwa wernisaże wystaw. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wystawa „Taransfiguracje. Konstruowanie cybertwarzy” jest zapowiedzią dużego projektu badawczego, który podejmuje placówka.

Wiąże się to z namysłem i rozważeniem nad sposobem obrazowania styku między człowiekiem, a najnowszą technologią. Jest to problem bardzo palący w tej chwili z powodu rozwoju techniki. Ten rozwój zmienia w bardzo wyraźny sposób nasze życie, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nasze pytanie m. in. brzmi: jaka zmiana jakościowa nastąpiła, w jaki sposób na pojęcie tożsamości człowieka wpływa posługiwanie się i bycie w świecie najnowszej technologii – mówi autorka koncepcji, dr Barbara Major z Miejskiej Galerii Sztuki.

Wystawa prezentuje m. in. prace absolwentów i studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza, Kierunku Design i Zarządzanie Projektami Politechniki Częstochowskiej oraz Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Druga wystawa natomiast nosi tytuł „Ryby”.

Wystawa jest prezentowana w naszej tzw. Galerii Antresola, którą udostępniamy dla młodych ludzi związanych z Częstochową. Tym razem jest to Amelia Augustyn – malarka, która ukończyła Instytut Sztuk Pięknych w Częstochowie i pokazuje nam część prac z bardziej rozbudowanego cyklu “Ryby”. Jak mówi sama autorka, ryba jest dla niej bardzo inspirująca, jeżeli chodzi o rozważania formy, kształtu i koloru – informuje Barbara Major.

Oba wernisaże zaplanowane są na godzinę 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

KF