_w_starych_dekoracjach_

W okresie intensywnych przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, nietrudno zapomnieć o urodzinach, czy imieninach najbliższych lub osób, których pracę szanujemy i cenimy. O podziękowaniach dla aktorów nie zapomina częstochowski teatr, który już w najbliższą sobotę będzie świętował kolejny jubileusz pracy artystycznej jednej ze swoich aktorek.

„Niedawno świętowaliśmy czterdziestolecie pracy artystycznej Pani Czesławy Mączki, tym razem zapraszamy na jubileusz Agnieszki Łopackiej. Tytuł tego koncertu jubileuszowego brzmi – To nie jest żadna okazja – oczywiście on jest użyty przekornie, bo myślimy, że każda okazja do jest dobra do świętowania, zwłaszcza jeżeli aktor dwadzieścia lat na scenie istnieje, gra, uczestniczy w próbach. Agnieszka napisała scenariusz, pomyślała kogo zaprosić do wspólnego występu, wyreżyserowała go, tak że jest to koncert jej marzeń” – powiedziała sekretarz literacki Teatru im. Adama Mickiewicza, Ewa Oleś.

O okrągłej rocznicy pracy aktorskiej powiedziała również sama jubilatka, Agnieszka Łopacka „Jest to połowa mojego życia i czas kiedy stawałam się aktorką. Kiedy poznałam bardzo cennych, wspaniałych, twórczych ludzi, nie tylko reżyserów, scenografów, aktorów, którzy pomagali mi wejść w zawód ale także oświetleniowców, modelatorów, rekwizytorów, ludzi którzy tworzą teatr i pomyślałam, że te moje dwadzieścia lat to jest czas pisany przez tych wszystkich ludzi i warto ich wspomnieć. Jestem też zachwycona życzliwością ludzi, którzy starają się jeszcze swoje pomysły dołożyć, a które doskonale wpasowują się w ten cały scenariusz. Bez dobrej woli, entuzjazmu i po prostu pasji tworzenia u tych wszystkich zaangażowanych osób, nie dałoby się nic zrobić, więc jest to dla mnie ogromną niespodzianką i ogromną radością, że nadal w ludziach ta potrzeba i pasja tworzenia istnieje”.

W programie koncertu znajdą się piosenki między innymi z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, utwory Bońka Dymarczyka i Agnieszki Osieckiej. Warto dodać, że na scenie będzie można zobaczyć wielu aktorów częstochowskiego teatru w niecodziennych rolach…

MT