[zdjęcie aktualności]

W sobotę, 3 sierpnia na placu Biegańskiego na wszystkich miłośników gier planszowych czekać będzie specjalna wypożyczalnia i plenerowe rozgrywki. To pierwsze tego typu wydarzenie, realizowane w ramach akcji “Aleje, tu się dzieje”.

Od pewnego czasu możemy obserwować, jak gry planszowe wracają na salony. Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, coraz ciekawsze i coraz bardziej oryginalne. Dawno już wyrosły z fazy prostego rzucania kostką i przesuwania pionków. Dziś wymagają od graczy przemyślanych strategii, uwodzą rozbudowanymi fabułami i zaskakują formą. Przede wszystkim jednak stały się niezwykle popularnym pretekstem do towarzyskich spotkań i to nie tylko w gronie najbliższych przyjaciół.

Po raz pierwszy w ramach akcji “Aleje, tu się dzieje” zaplanowano rozgrywki gier planszowych w plenerze. 3 sierpnia od 13.00, w cieniu drzew na pl. Biegańskiego na wszystkich chętnych czekać będzie wypożyczalnia gier. Organizatorzy chętnie polecą najciekawsze tytuły i wytłumaczą zasady.

źródło: UM Częstochowy

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.