Już jutro “Bóg po stronie przegranych – czyli rekolekcje dla bezsilnych”!

Jasnogórskie Dni Skupienia 2018/2019 z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie obejmują siedem bloków spotkań rekolekcyjnych. Najbliższe – styczniowe rozpocznie się już jutro 10 stycznia i potrwa do niedzieli, 13 stycznia.

Rekolekcje trwają od czwartku od 16.30 do niedzieli do godz. 13.00. Można dojechać na nie w piątek, czy sobotę.

Plan ogólny rekolekcji obejmuje: Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej, konferencje biblijne, modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie, Drogę Krzyżową, adorację Najświętszego Sakramentu oraz dobry film. Będzie też możliwość spowiedzi w Kaplicy Sakramentu Pokuty i indywidualnej modlitwy w Kaplicy Matki Bożej. Do udziału w rekolekcjach zachęca prowadzący, o. Marcin Ciechanowski:

Przede wszystkim modlimy się o uzdrowienie wewnętrzne. Myślę, że każdy potrzebuje takiego uzdrowienia. Nie jestem natomiast przekonany, czy uzdrowienia fizycznego, ponieważ nie jest ono naszym celem. Dobrym przykładem może być osoba Łazarza. Z punktu dnia dzisiejsze to , czy był zdrowy, czy jeszcze raz ożył, czy nie, nie jest istotne – ważne, że jest w niebie. Choć oczywiście chcemy się modlić o każdego rodzaju uzdrowienia. Dobrze jest, gdzieś się wybrać na rekolekcje, aby napełnić się Słowem Bożym.

Jeżeli nie wymieniono inaczej, to wszystkie punkty spotkań odbywają się w Kaplicy Domu Pielgrzyma (parter). Aktualny plan Jasnogórskich Dni Skupienia można otrzymać w recepcji Domu Pielgrzyma w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

KF

Skip to content