Trwa 6. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W programie tej edycji znajduje się ponad 100 filmów długometrażowych i zestawów filmów krótkich, w tym animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty.

Wydarzenie skierowane jest do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Festiwal odbywa się w 22 miastach na terenie całego kraju. W Częstochowie zapraszamy również do takiego spotkania naszych najmłodszych widzów. “Kino dzieci” tworzą filmy specjalnie wyselekcjonowane i wyszukane na całym świecie. Wszystkie filmy są pokazami przedpremierowymi. Mamy nadzieję, że przypadną one naszym młodym widzom do gustu. Oni sami mają możliwość oddać swój głos na poszczególne filmy, ponieważ każdy z 9 tytułów bierze udział w ogólnopolskim konkursie i stara się o miano najlepszego filmu festiwalowego – mówi specjalista ds. edukacji filmowej z OKF „Iluzja”, Artur Lecybil.

W najbliższy weekend 28-29 września w OKF „Iluzja” pięć propozycji filmów w ramach „Kina Dzieci”.

W sobotę zobaczymy film pt. “Pettson i Findus – wielka wyprowadzka”, a następnie “Cały świat Romy”. Po projekcji pierwszego filmu zapraszamy wszystkich widzów na warsztaty plastyczne, podczas których będziemy tworzyć plany architektoniczne i urządzać swoje wymarzone mieszkanie. W niedzielę zapraszamy na 3 filmy: ” Klara Muu!”, “Jakub, Mimmi i gadające psy” oraz “Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”. Jeden z seansów zostanie urozmaicony dodatkowym wydarzeniem – będziemy tworzyć mapę marzeń – informuje Artur Lecybil.

Rezerwacja miejsc dostępna jest pod numerem telefonu 34 324 60 58. Najlepszy film wybrany zostanie przez widzów z całej Polski.

KF

Skip to content