Kolejne utrudnienia, rozpoczyna się przebudowa DK-1

 

Miejski Zarząd Dróg zapowiedział, że od najbliższego poniedziałku, 2 sierpnia, ruszają właściwe prace przebudowy oraz renowacji częstochowskiej Drogi Krajowej nr 1. Wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na czas wykonania przewiązek pod przebudowę. Docelowo DK-1 ma zostać zmodernizowana w taki sposób, by odpowiadała parametrom drogi ekspresowej.

Częstochowa od wielu miesięcy jest jednym, wielkim placem budowy. Trakcja tramwajowa, przebudowa peronów kolejowych, renowacja mostu na ulicy Mirowskiej, renowacja ronda na skrzyżowaniu ul. Legionów z Żużlową, i wreszcie planowana od dłuższego czasu, gruntowna modernizacja DK-1. Tak obecnie wyglądają realia komunikacyjne, coraz bardziej utrudniające codzienne poruszanie się zarówno kierowcom, jak i pieszym, czy użytkownikom transportu publicznego.

Maciej Hasik, rzecznika prasowego częstochowskiego MZD, przekazuje, że od najbliższego poniedziałku, 2 sierpnia, ruszą właściwe prace renowacyjne DK-1, których plany były prezentowane od dłuższego czasu. Do końca tego tygodnia mają się zakończyć prace porządkowe, którymi są m.in. ustawianie barierek, znaków czy rysowanie pasów.

Według urzędników z MZD, symultaniczne prowadzenie prac drogowych na terenie całej Częstochowy, skutecznie ograniczając m.in ruch samochodowy, jest najlepszym rozwiązaniem i koniecznym złem, jeśli częstochowianie chcą cieszyć się wysokiej jakości infrastrukturą. Co jednak myślą sami częstochowianie? Według zapytanych przez nas mieszkańców roboty są uciążliwe oraz trwają przesadnie długi czas, jednak zdają się rozumieć stanowisko MZD.

Aktualne dane odnośnie prowadzonych prac i wyznaczonych objazdów czy zmian w kursowaniu linii można znaleźć na stronie częstochowskiego MZD.

Skip to content