Koncert bez batuty online

Fot. Filharmonia Częstochowska

Filharmonia Częstochowska przygotowuje kolejny koncert online. Tym razem melomani usłyszą wszystkie instrumenty smyczkowe, czyli cały kwintet Orkiestry Symfonicznej z podziałem na grupy. W programie m.in. kompozycje Grażyny Bacewicz i Wilhelma Friedemanna Bacha. Początek już 27 listopada o godz. 19.00.

Z powodu Covid-19 na początku listopada rząd zdecydował o tymczasowym wstrzymaniu działalności kulturalnej z udziałem widowni. W związku tym Filharmonia Częstochowska przekształca swoją działalność, aby pomimo sanitarnego rygoru, dotrzeć do swoich odbiorców. 20 listopada odbył się jeden z planowanej ilości koncertów, które melomani będą mogli odsłuchiwać online. Na kolejne muzyczne wydarzenie zaprasza Agnieszka Małasiewicz z impresariatu Filharmonii Częstochowskiej.

– Zobaczymy skrzypków w repertuarze, w którym będą mogli się najlepiej zaprezentować. Zobaczymy również grupę altówek, kontrabasów, a na końcu wiolonczel. Solistów oczywiście też nie zabraknie. Będziecie Państwo zadowoleni, ponieważ repertuar jest bardzo ciekawy, różnorodny. Będą utwory takich artystów jak: Grażyna Bacewicz, Wilhelm Friedemann Bach czy Heitor Villa-Lobos.

Transmisja „Koncertu bez batuty” rozpocznie się 27 listopada o godz. 19.00 na kanale YouTube Filharmonii Częstochowskiej.

ABK