Kościół Najświętszego Imienia Maryi oraz Filharmonia Częstochowska zapraszają na kolejną odsłonę „Koncertu przy świecach”. Wydarzenie od lat odbywa się kościele w III Alei, ciesząc się zawsze dużym zainteresowaniem.

Najbliższe spotkanie zapowiedziane jest na piątek, 11 października o godz. 19:30.

– Będziemy słuchać utworów Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta i Franza Schuberta, a zatem austriacka muzyka wraz z wiedeńskimi klasykami. Warto posłuchać tego, co Filharmonia Częstochowska ma do zaprezentowania w pięknym wnętrzu Kościoła Najświętszej Maryi Panny – opowiadał ks. dr Mikołaj Węgrzyn, rektor kościoła Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

„Koncerty przy świecach” początkowo grane były w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze. Od kilku lat ich historia związana jest z występowaniem w Kościele Rektorackim.

– Koncerty te mają charakter kameralny, w związku z tym nie ma pełnej orkiestry symfonicznej, jest mniejszy skład. Orkiestra smyczkowa, poszerzona jest czasem o kilka elementów dętych, ale w mniejszym składzie. Zawsze jest też solista, najczęściej skrzypek, bądź wiolonczelista. Tym razem w piątek będziemy gościć skrzypka Jana Staniendę, który wystąpi jednocześnie w roli dyrygenta tego koncertu – mówił Dariusz Madejski z impresariatu Filharmonii Częstochowskiej.

Bilety dostępne są na stronie internetowej Filharmonii Częstochowskiej.

BNO
Fot.: Filharmonia Częstochowska

Skip to content