Teatr przygotował na koniec lutego niespodziankę wszystkich widzów. W repertuarze pojawił się najnowszy spektakl przygotowany przez Magdalenę Piekorz. Częstochowska adaptacja „Królowej Śniegu” Andersena to nowatorskie dzieło, zarówno w formie jak i treści.

Chociaż jest to baśń, jej treść i przesłanie może dotrzeć do każdego, nie tylko do dzieci.

Nie ukrywam, że nigdy nie biorę się za coś, w co nie wierzę. Bardzo chciałem zrobić tą baśń, ponieważ ja po protu lubię pracować z materiałami przygotowanymi dla dzieci. Wcześniej przygotowywałem adaptację m.in. Oliviera czy Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, także jest to już moje trzecie podejście. Chociaż Królowa Śniegu jest utożsamiana z bajką dla dzieci, to Andersen przemycił w  niej wiele alegorii i komentarzy dorosłego życia.  Dlatego uważam, że ten spektakl powinni obejrzeć zarówno młodzi i dorośli” – mówi o tym Magdalena Piekorz, reżyserka spektaklu.

Spektakl wymagał ogromu przygotowań oraz ścisłej współpracy wszystkich pracowników teatru, co dla częstochowskich aktorów było wyjątkowym przeżyciem.

Ten występ będzie wyjątkowy, ponieważ wszyscy włożyliśmy w niego swój pot i ciężką pracę. Zarówno aktorzy, jak ekipa techniczna. Światła, muzyka, scenografia, wreszcie sama gra aktorska. To wszystko musi współgrać w idealnej harmonii. W przygotowania włożyliśmy swoje serca i mam nadzieję, że efekt tej czasami katorgi spodoba się każdemu widzowi” – opowiada o trudzie aktorów i pozostałych pracowników teatru aktorka Teresa Dzielska.

Ekipa techniczna częstochowskiego teatru podjęła wielki trud w przygotowaniu spektaklu. Chociaż było ciężko, zakulisowi pracownicy spisali się jednak wyśmienicie.

Kostiumy powstawały dużo wcześniej, ze względu na trudności technologiczne stojące przed nami. Sceny na greenscreenie musieliśmy nagrać na miesiące przed premierą, także i same przebrania aktorów musiały być przygotowane odpowiednio wcześniej. Na pewno udział w tym spektaklu jest największym pracą, jaką się kiedykolwiek podjęłam” – mówi Dominika Żłobińska, osoba odpowiedzialna za kostiumy.

Premiera spektaklu odbędzie się 29 lutego. Rezerwacji biletów można dokonać na stronie internetowej teatru.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content