„Niebo w mieście” zaprasza na bardzo interesujące spotkanie z wolontariuszami Fundacji Mary’s Meal Polska. Mary’s Meals to światowy ruch, który prowadzi szkolne programy dożywiania w najbiedniejszych rejonach świata, tam gdzie bieda i głód uniemożliwiają dzieciom zdobycie edukacji.

Każde nasze spotkanie rozpoczyna się od Mszy Św. w Kościele pw. Św. Zygmunta. Następnie przechodzimy do kawiarni i w podziemiach będziemy mieli możliwość obejrzeć film krótkometrażowy oraz porozmawiać z wolontariuszami Fundacji Mery’s Meal Polska – mówi Marta Korzec z Księgarnio – Kawiarni Niebo w mieście Częstochowa:

Wizją Fundacji jest sprawienie, aby każde dziecko otrzymało przynajmniej jeden posiłek dziennie w miejscu edukacji, a wszyscy ci, którzy mają więcej niż potrzebują dzielili się z tymi, którym brakuje nawet na podstawowe potrzeby.

– Koszt zapewnienia jednego gorącego posiłku dla dziecka z najbiedniejszych regionów świata wynosi około 66 zł, czyli 35 groszy dziennie. Dla nas to są nie wielkie kwoty, a dla nich to jest ogromna pomoc, która ratuje życie, już nie sprawia, że dzieci nie będą głodne, ale sprawia, że przeżyją kolejny dzień – mówi ks. Mateusz Ociepka z Parafii pw. Świętego Zygmunta.

Fundacja Mary’s Meals działa poprzez dostarczenie dziennego posiłku w miejscu edukacji dziecka. Najuboższe dzieci są przyciągane do szkoły, gdzie mogą zdobyć podstawowe wykształcenie, a to z kolei umożliwia im wyjście z biedy. Fundacja każdego dnia dożywia ponad 1,5 mln dzieci z 18 krajów na całym świecie. Nazwa pochodzi od Maryi, matki Jezusa, która wychowała swoje dziecko w ubóstwie. Przyjdź, posłuchaj, pomóż.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Św.  o 18.00 w Kościele pw. Św. Zygmunta, a o 19.00 w podziemiach będzie można porozmawiać z wolontariuszami Fundacji.

Radio Fiat oraz portal czestochowskie24 ma patronat nad wydarzeniem.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content