Fot. Emaus

Na poprawę relacji nigdy nie jest za późno! Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na „Remont Małżeński”, czyli rekolekcje skierowane do par przeżywających kryzys. Spotkania odbędą się w terminie 27-29 listopada.

„Remont Małżeński” organizowany jest cykliczne już od kilku lat. W tym roku, choć z pewnymi trudnościami, również się odbędzie. O szczegółach mówią Sylwia i Marcin Fornalik ze Wspólnoty Rodzin Emaus.

– W ciągu roku zapominamy o tym, nad czym warto się zatrzymać. To zwrócenie uwagi na coś, co mogło być do tej pory ukryte. Coś, co mogło przyczynić się do pogorszenia relacji w małżeństwie.

Rekolekcje odbędą się pod hasłem „Nadzieja ma niebieskie podarte jeansy”. Poprowadzą je Anna i Michał Frąckowicz ze wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi, małżeństwo z 30-letnim stażem.

– Będzie tematyka związana z wychowywaniem dzieci czy wspólnego rozeznawania w małżeństwie. Oprócz treści, przekazywanej w czasie konferencji, jest też aspekt zawierzenia się Panu Bogu. Z Nim każde trudności da się pokonać.

Pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań rozpocznie się 27 listopada o godz. 20.00 w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego. Ze względu na Covid-19 ilość miejsc w świątyni została ograniczona, dlatego rekolekcje transmitowane będą w internecie. Wszystkie informacje znaleźć można na stronach: remont.rodzinyemaus.pl oraz emaus.czest.pl.

Radio Fiat oraz czestochowskie24.pl objęło wydarzenie patronatem medialnym.

ABK

Skip to content