Źródło fot. facebook.com/niebowmiescieczestochowa

Już w sobotę 22 sierpnia o godz. 19:00 w księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście” w Częstochowie odbędzie się koncert grupy EL’Acordeon.

Podczas występu pod nazwą „Miłość nie jest kochana” usłyszymy pieśni Elżbiety Jarząbek przy akompaniamencie akordeonu. Ks. Roman Dziembowski zaprezentuje natomiast walce francuskie.

– W tym koncercie chciałabym opowiedzieć trochę o początkach i przejawach mojej twórczości, a także o jej przebiegu. Chcę wspomnieć o tym, jak przez 20 lat przeleżała ona w szufladzie oraz o nagraniu swojej pierwszej płyty. Nie ukrywam, że mam materiał na około 10 albumów. Chciałabym podzielić się swoją twórczością z innymi oraz pokazać, czym obdarzył mnie Bóg – zdradza wokalistka.

Nazwa zespołu, chociaż pochodzi z języka francuskiego, skupia w sobie dwa łacińskie wyrazy: core – serce, oraz Deo – Bóg. W ten sposób powstała nazwa zespołu, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza „serce Bogu” lub „serce dla Boga”. To właśnie dlatego tematyka sobotniego koncertu zostanie oddana miłości.

– Ta nazwa bardzo mi się spodobała, ale nie od razu to zauważyłam. Dopiero biało-czerwony plakat z piękną czerwoną różą, zrobiony przez moją koleżankę, uwydatnił tę nazwę. Przy okazji kolory te pasują do sierpniowych jubileuszy. Ks. Roman bardzo lubi grac walce francuskie i to on zainspirował nas do powstania takiej nazwy – dodała wokalistka.

Wszyscy chętni, którzy chcą przybyć na koncert, proszeni są o wcześniejszą telefoniczną rezerwację miejsc.

BNO

Skip to content