Minister Sprawiedliwości: Broniąc Jana Pawła II opowiadamy się po stronie prawdy o wielkiej i świętej postaci

Narodowy Marsz Papieski w Warszawie/źródło fot.: Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro i wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta uczestniczyli dziś (2 kwietnia br.) w Narodowym Marszu Papieskim w Warszawie. W całym kraju odbyły się wydarzenia upamiętniające 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

– Broniąc Jana Pawła II, opowiadamy się po stronie prawdy o wielkiej i świętej postaci – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na Narodowym Marszu Papieskim w Warszawie, wyrażając wdzięczność za pontyfikat Karola Wojtyły.

Jak podkreślił minister Zbigniew Ziobro, żyjemy w czasach, w których dąży się do obalenia wszelkich autorytetów, zniszczenia chrześcijaństwa i tożsamości Polaków. – Niektórzy na tej wizji pragną budować przyszłość – dodał.

Natomiast wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zwrócił uwagę, że duża frekwencja na marszu świadczy o reakcji Polaków na kłamliwe ataki na św. Jana Pawła II. – Tysiące warszawiaków wyszły dziś na ulice w obronie dobrego imienia naszego Ojca Świętego. To dobry sygnał, który powinni odczytać ci, którzy myślą, że kłamstwa można oddalić Polaków od papieskiego nauczania – ocenił Sebastian Kaleta. Dodał, że marsze papieskie mogą być wydarzeniem, które pozwoli Polakom zjednoczyć się wokół wartości głoszonych przez papieża.

Narodowy Marsz Papieski wyruszył z Ronda Romana Dmowskiego w Warszawie. Uczestnicy przeszli ulicami miasta na Plac Zamkowy. Tam, na scenie przed Zamkiem Królewskim, młodzi ludzie złożyli przyrzeczenie, że będą wierni dziełu Polaka zasiadającego przez 27 lat na tronie św. Piotra. Po marszu odbyła się msza święta w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela.

Źródło: Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Skip to content