Fot. NNAB

Częstochowski zespół „Nie Nam a Bogu”, tworzący autorską muzykę chrześcijańską, wystąpi jutro (11 lipca) na scenie Sali Muzyczno-Teatralnej „Zygmunt”. Początek koncertu o godz. 19.

Zespół tworzy obecnie siedmioro artystów, którzy poprzez muzykę chcą uwielbiać Boga. Początkowo skupiali się na utworach znanych twórców, komponując własne aranżacje. Jak mówi Piotr Wróż, członek zespołu, z czasem grupa zaczęła tworzyć swoje kompozycje, których tematyka skupia się na sprawach wiary i życia.

– Zebraliśmy się grupą znajomych. Każdy pragnął uwielbiać Pana Boga, więc stworzyliśmy zespół. Teksty naszych utworów są różnorodne. Moje to np. modlitwa. Słuchacze na pewno znajdą w naszym repertuarze coś, co ich zastanowi, skłoni do refleksji i pomoże uwielbiać Pana Boga.

Zespół „Nie Nam a Bogu” niedawno wydał pierwszą płytę z utworami autorskimi. Więcej na ten temat mówi Joanna Ordon.

– Przez to, że utwory pisało wiele osób, płyta jest różnorodna. Każdy dodał coś od siebie, aby stworzyć jedno piękne i wspólne dzieło. Co skłania do napisania tekstu? Wszystko to, czego człowiek w życiu doświadczył: trudności, cierpienie, ale również radość i łaska Boża. Moje teksty nie mówią wprost o Bogu. Ukryte jest w nich drugie dno z przesłaniem, że człowiek z Bogiem może wiele.

Zespół „Nie Nam a Bogu” zagra dla publiczności już jutro (11 lipca) o godz. 19 w Sali Muzyczno-Teatralnej „Zygmunt” przy ul. Krakowskiej 1.

ABK

Skip to content