W piątek (25 maja) o godz. 19.00 w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się koncert dla wszystkich Mam i nie tylko piosenki z przepięknymi tekstami Agnieszki Osieckiej z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka wykona niezwykła wokalistka Iza Połońska, z powodzeniem śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz.

Projekt symfoniczny Niech żyje bal zabierze nas w świat poezji Agnieszki Osieckiej – pełen spraw zwykłych, codziennych oraz wielkich – uniwersalnych, w świat niebanalny, choć pełen niespełnienia i nie zawsze idealny, w świat kobiety wrażliwej, wolnej i fascynującej.
Teksty znakomitej polskiej poetki stały się okazją do spotkania łódzkiej wokalistki – Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego – akordeonisty, pianisty, aranżera i kompozytora; artystów, którzy już od jakiegoś czasu marzyli o zrealizowaniu piosenek do słów Agnieszki Osieckiej na swój sposób. Podobna wrażliwość muzyczna, a także podobny sposób patrzenia na świat sprawiły, że ich współpraca przy realizacji tego projektu stała się prawdziwą przygodą. Wśród tekstów Agnieszki Osieckiej, po które sięgnęli, znalazły się m.in. takie piosenki jak: Na całych jeziorach Ty, Okularnicy czy Sztuczny miód. Projekt pod patronatem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content