Ogólnopolska Noc Księgarń także w Częstochowie!

20 września, po zmroku, w ponad 100 księgarniach stacjonarnych w całej Polsce rozpocznie się Noc Księgarń. Na gości czekają wieczorne spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, spektakle, słuchowiska, pokazy filmów, a nawet literackie potańcówki. To pierwsza taka noc w Polsce, a jej organizatorzy już zapowiadają kontynuację w kolejnych latach.

W pierwszej edycji wydarzenia weźmie udział ponad 100 księgarń z 50 miejscowości z całego kraju – wśród nich znajdzie się Częstochowa. Na Noc Księgarń zapraszają dwie częstochowskie księgarnie: Edycja Świętego Pawła przy ul. 7 Kamienic 23 oraz Między Kartkami przy ul. Dąbrowskiego 1.

Jako Księgarnia św. Pawła w Częstochowie, poprzez tę Noc Księgarń inaugurujemy też coś więcej. Będziemy zapraszać na cykliczne wydarzenia do naszej księgarni. Chcemy być miejscem, które przyciąga ludzi nie tylko dobrą książką, ale przede wszystkim ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na różnego rodzaju pytania. Te odpowiedzi można znaleźć w książkach, ale również rozmawiając ze sobą. Przede wszystkim chcemy zachęcać do rozważania Słowa Bożego, które jest trudne. Ponadto chcemy także pokazać, że jesteśmy – my, osoby wierzące mamy też jakąś ofertę i dzielić się tym, co jest dla nas najcenniejsze – mówi dyrektor Edycji Świętego Pawła, ks. Daniel Łuka.

W programie wydarzenia znajdzie się wykład: Noc wiary jako forma dialogu Boga z człowiekiem. Próby wyjaśnienia zjawiska nocy w Piśmie Świętym, świadectwa osób, które przeżyły swoją noc wiary z Bogiem, przeczytanie i egzegeza fragmentu Ewangelii J 3,1-21, wykład: Adoracja Jezusa Eucharystycznego jako forma przeżywania nocy z Bogiem. Prelegentami będą Księża i Bracia Pauliści. Podczas spotkania będzie miał miejsce także panel dyskusyjny. Dla odwiedzających podczas Nocy Księgarń Edycję Świętego Pawła przewidziano rabaty na pozycje znajdujące się w księgarni.

W Nocy Księgarń udział weźmie także zawierciańska Księgarnia Edukacyjna mieszcząca się przy ul. Sądowej 10. Gościem specjalnym będzie tam prof. Ryszard Koziołek.

KF

Skip to content