OKF na Dzień Dziecka

Kino „OKF Iluzja” między 31 maja a 3 czerwca przygotowało 6 filmowych propozycji dla młodych widzów z okazji Dnia Dziecka. W programie znalazły się zarówno bajkowe animacje jak i film aktorski. Wszystkie filmowe propozycje będą doskonałą okazją do celebrowania Dnia Dziecka wspólnie z filmowymi bohaterami w ich magicznym świecie. Nie zabraknie też drobnych upominków dla młodych widzów.

2 i 3 czerwca (sobota i niedziela), po sensach o godz.11:00, 13:00 i 15:00 na wszystkie dzieci będą czekały dodatkowe działania, organizowane wspólnie z Pracownią Artystyczną Wielokropka.

FILMY:

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA – PERŁY POLSKIEJ ANIMACJI zestaw 1

Klasyka polskiej animacji ze zbiorów Filmoteki Narodowej . Dzięki zrekonstruowanym cyfrowo bajkom najstarsi widzowie będą mogli odkryć nową jakość obrazu i dźwięku w dobrze znanych historiach, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Smokiem Barnabą i Misiem Uszatkiem.

1. Nowe przygody Misia Uszatka: Byłem tu pierwszy raz
2. Nowe przygody Misia Uszatka: Kto wstał lewą nogą
3. Nowe przygody Misia Uszatka: Kryjówka
4. Nowe przygody Misia Uszatka: Żółta koperta
5. Przygody Gapiszona: Gapiszon w cyrku
6. Przygody Gapiszona: Gapiszon wędkarzem
7. Przygody Gapiszona: Gapiszon ogrodnikiem

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA – PERŁY POLSKIEJ ANIMACJI zestaw 2

Klasyka polskiej animacji ze zbiorów Filmoteki Narodowej.

1. Baśń o korsarzu Palemonie rż. J.Kotowski Fantastyczna bajka Jana Brzechwy w oryginalnej, przyciągającej wzrok plastycznej oprawie.Czterech królewiczów rusza do boju z tajemniczym zaklętym okrętem, sunącym przez groźną otchłań mórz. Cztery królewny z trwogą wyruszają na spotkanie ze słynnym Palemonem, niepokonanym piratem. Kto wie, kim naprawdę jest owiany mroczną legendą korsarz?
2. Tort urodzinowy reż. M.Skrobecki Zabawne perypetie kota, który ani w śnie, ani na jawie, nie może skosztować wymarzonego urodzinowego tortu.
3. Niezwykła podróż reż. T.Badzian Historia dziewczynki i jej towarzyszy: pieska, misia i słonika, którzy udają się w lot nadmuchanym przez siebie balonem.
4. Koziołki na wieży reż. J.Hartwig Legenda o dwóch koziołkach, które aby nie stać się daniem głównym na uczcie w poznańskim ratuszu, chronią się na jego wieży. W ucieczce pomaga im młody żak Marcinek.
5. Bajka o złotej rybce reż. T.Wilkosz Uwspółcześniona bajka o rybaku i złotej rybce, film lalkowy.
6. Smok Barnaba rez. T.Wilkosz O smoku – dziwaku, który od mięsa woli słodycze

TAM, GDZIE MIESZKA BÓG

Argentyna 2017, 83 min.

Film z osobistym udziałem Papieża Franciszka. Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku.

LUIS I OBCY

Dania, Luksemburg, Niemcy 2018, 80 min.

Animacja. 12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów…

KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI

Chiny, USA 2018 91 min.

Animowana komedia producentów hitu „Shrek” o zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami.

BASIA

Polska 2018 , 55 min.

Animacja, adaptacja pięciu książek z kultowej serii. Każdy z filmowych epizodów pokazuje świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki, dla której wyprawa do ZOO, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem są początkiem niezwykłej przygody.