Otwórzmy Drzwi Chrystusowi – Triduum „Jezus jest Panem”

Grafika: jezusjestpanem.pl

Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Pozwólcie Chrystusowi mówić do siebie. Pozwólcie Chrystusowi mówić do każdego człowieka – tymi słowami metropolita częstochowski abp Wacław Depo zaprasza na Triduum „Jezus jest Panem”.

Od 17 do 19 czerwca Archidiecezja Częstochowska będzie przeżywać Uroczystość Serca Jezusowego, której szczególnym momentem będzie zawierzanie i uznanie Jezusa Jedynym Zbawicielem i Panem archidiecezji częstochowskiej. Obchodom będzie przewodniczyć abp Wacław Depo w Bazylice Archikatedralnej.

– To już w piątek, 19 czerwca o godz. 20:30. Będzie to dzień bardzo szczególny dla nas wszystkich. Chcemy, aby był to szczyt tego dnia. Od rana w różnych momentach tego dnia, w różnych sytuacjach, chcemy ogłaszać Jezusa i uznawać, że jest jedynym Panem i Zbawicielem. Wieczorem ustami pasterza naszej diecezji, abp. Wacława Depo chcemy wspólnie włączyć się w ten akt – mówił ks. Michał Krawczyk z zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Już w środę 17 czerwca w Archikatedrze pod przewodnictwem ks. Piotra Stawarza odbędzie się wspólna Liturgia Słowa. Dzień później, 18 czerwca, ks. Jacek Marciniec odprawi pokutną Mszę św. oraz celebrację pojednania i pokuty. Wydarzenia te mają przygotować wszystkich wiernych do uczestnictwa w ważnej chwili zawierzenia:

– Jest to bardzo ważna decyzja osobista każdego człowieka. I tak jak przygotowujemy się do innych ważnych rzeczy, takich jak narodziny, zawarcie związku małżeńskiego, do matur, warto przygotować się do takiego zawierzania – dodał ks. Michał Krawczyk.

19 czerwca w Uroczystość Serca Jezusowego Liturgię Słowa w Archikatedrze poprowadzi ks. prof. Marek Tatar. Odpowiedzią na usłyszane słowo będzie uznanie Jezusa Zbawicielem i Panem. Uczyni to abp Wacław Depo, metropolita Częstochowski.

Więcej informacji na stronie: jezusjestpanem.pl.

BNO