Patriotyczne recytowanie w częstochowskiej Bibliotece

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie, Filia nr 23 (Kiedrzyn, ul. Ludowa 58) oraz Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej nr 30 im. Por. Michała Brzeskiego w Częstochowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim “Bóg-Honor-Ojczyzna – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w literaturze”.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych powiatu częstochowskiego. Zadaniem uczestników będzie wybranie wiersza (spośród podanych przez organizatora). Dopuszczalne będzie jednak zgłoszenie własnej propozycji, o ile jest ona zgodna z wymogami turnieju, i wygłoszenie utworu podczas konkursu. Impreza jest przewidziana dla uczniów z dwóch kategorii wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII.

Konkurs odbędzie się 25.10.2018 r. (czwartek) o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 30 im. por. Michała Brzeskiego w Częstochowie.

Uczestnicy będą mogli zaprezentować się również podczas uroczystej wieczornicy (05.11.2018 r.) zorganizowanej z okazji święta odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej nr 30 im. por. Michała Brzeskiego w Częstochowie.

Szkoła może zgłosić jednego uczestnika w każdej kategorii wiekowej.

W razie pytań informacji dodatkowych udzielają: Iwona Bartkiewicz tel. 602715901 i Julita Dąbrowska (filia23@biblioteka.czest.pl).

Regulamin konkursu i lista utworów dostępne są TUTAJ

źródło: Biblioteka Publiczna w Częstochowie