To hasło rekolekcji, które odbędą się w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w dniach 13-15 września 2019.

Rekolekcje organizują Ośrodek Muzyki Liturgicznej i Stowarzyszenie Kultura CzęstoNowa. O szczegółach mówi Dariusz Madejski:

Będą tam śpiewy i oczywiście muzyka, natomiast nie jest to obligatoryjne, że trzeba być muzykiem, aby wziąć udział w rekolekcjach. To już nie warsztaty, tylko spotykamy się na takich dniach skupienia, by przygotować się do kolejnego roku pełnego wyzwań.

Hasło „Piękno zbawi świat” wymyślił ks. Rafał Kowalski – prowadzący rekolekcje.

Od początku bardzo chcieliśmy żeby on te rekolekcje poprowadził. Ks. Rafała znamy z działalności duszpasterskiej w kościele rektorackim. Podczas naszych “Wieczorów Dawidowych, które tam się odbywają często głosi on homilię. Zawsze jest to dla nas poruszające, z jaką prostotą, ale jednocześnie głębią potrafi mówić o Słowie Bożym. Podkreślmy, że ks. Rafał jest także artystą – poetą piszącym wiersze. Ma on bardzo dużo wspólnego ze światem artystycznym, stąd wybór padł na niego. Mówienie o pięknie wymaga rozumienia tego piękna i jesteśmy przekonani, że ks. Rafał rozumie je doskonale – dodaje Dariusz Madejski.

Archidiecezjalne Centrum Duchowości „Święta Puszcza” nie bez powodu zostało wybrane na miejsce przeprowadzenia rekolekcji.

Znamy to miejsce doskonale, chociażby ze swoich dawnych rekolekcji. Zawsze wracamy tam z sentymentem szukając ciszy, która tam jest. Tam chcemy szukać piękna Pana Boga – mówi Dariusz Madejski.

Zapisy dostępne przez stronę internetową www.osrodekmuzykiliturgicznej.pl. Szczegóły w zakładce „rekolekcje”.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content