Pielgrzymka Osób Jąkających się i z wadą wymowy

W sobotę 10 listopada na Jasną Górę przybędą pielgrzymi jąkający się, a także ci, którzy mają wadę wymowy. Będzie to już jedenaste tego typu spotkanie.

Pielgrzymka rozpocznie się o 9.30 Drogą Krzyżową, do której rozważania przygotował ks. Jacek Krzypkowski. Mówi psycholog, Tomasz Galewski:

Tu jakby składają się dwie rzeczy. Ksiądz Jacek jest jakby w dwojakiej roli – jest i księdzem i pacjentem i dlatego inaczej na to patrzy. My bardzo często mówimy o terapii w kategorii cudu, ponieważ cudem jest to, że to można. Jacek przedstawi to w ten sposób, że cuda są i dzieją się, tylko niestety my ich nie widzimy. Terapia jest tego rodzaju cudem.

Następnie zostanie odprawiona Msza św. w Kapilicy Matki Bożej w intencji wszystkich przybyszów. Celebrować ją będzie ojciec Waldemar Gonczaruk. O godzinie 13.30 w Sali Konferencyjnej w Domu Pielgrzyma odbędą się rekolekcje. Tematem tegorocznych rekolekcji jest „Moc przebaczenia, jako fundament uzdrowienia”. Poprowadzą je ks. Andrzej Strama i ks. Konrad Węcławski. Od godziny 15.00 przewidziane są konsultacje dla osób jąkających, które poprowadzą Ewa i Tomasz Galewscy. Konsultacje są bezpłatne i obowiązują wcześniejsze zapisy.

KF

Nowszy Post