Przebudowa torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu al. Kościuszki i ul. Jasnogórskiej

fot. Radio Fiat

We wtorek 9 lutego konsorcjum NDI rozpocznie kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego, tym razem na skrzyżowaniu al. Kościuszki z ulicą Jasnogórską. Wylot ze skrzyżowania (od strony ulicy Wały Dwernickiego), będzie zamknięty dla ruchu przez ok. 3. tygodnie. Mieszkańcy części osiedla położonego między ulicami: Kościuszki, Wały Dwernickiego, al. Jana Pawła II i al. NMP oraz zaopatrujący „Ryneczek”, będą mogli czasowo korzystać z objazdu lokalnego ulicą Lelewela. Należy liczyć się z dłuższymi czasami oczekiwania na przejazd na całej długości alei Kościuszki i ulicy Dekabrystów przed skrzyżowaniem z al. Armii Krajowej od strony zachodniej.
Za tramwaje nadal będą kursować autobusy. Szczególną ostrożność należy zachować w rejonie dokonywanych zmian w organizacji ruchu, w szczególności na tymczasowo utworzonym skrzyżowaniu Kościuszki i Lelewela i przebudowywanym skrzyżowaniu: Kościuszki i Jasnogórska.
Uwaga : Zmiany na skrzyżowaniu: Kościuszki i Jasnogórska będą wieloetapowe, a utrudnienia wzrosną na końcu podczas układania nowej nawierzchni na całym skrzyżowaniu.

źródło: MZDiT

Skip to content