Przyjdź i zrób sobie zdjęcie z Pucharem Polski! Raków Częstochowa zaprasza.

Puchar Polski na stadionie Rakowa fot. Radio Fiat

W minionym sezonie PKO Ekstraklasy, kibice Rakowa mieli sporo powodów do radości. Częstochowski klub odnotowywał najlepsze wyniki w swojej historii. Oprócz zdobycia Pucharu Polski w piłce nożnej mężczyzn, czerwono-niebiescy zapewnili sobie wicemistrzostwo kraju. Dla wszystkich miłośników drużyny, na stadionie przy ul. Limanowskiego 83, zorganizowano nie lada gratkę. 

“Puchar jest Twój, więc zrób sobie z nim zdjęcie” – tak organizatorzy zapraszali wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć Puchar Polski na żywo, dotknąć go i się z nim sfotografować. W sobotę 22 maja chętnych nie brakowało. Kibice ustawiali się w kolejce. Oczekujący nie kryli entuzjazmu:

-Czekaliśmy na to 100 lat!

-Od dziecka chodziłem na Raków. O Pucharze Polski mogłem do tej pory śnić, dlatego tu jestem!”

-Jestem z Częstochowy, ale mieszkam teraz pod Płockiem. Specjalnie dzisiaj przyjechaliśmy, żeby zrobić sobie zdjęcie z pucharem. Człowiek na to czekał całe życie. Zawsze byłem z Rakowem, więc i teraz, kiedy święci sukcesy, jestem z nim i się cieszę. To jest historia, 100 lat. Super rzecz się stała i na pewno nie ostatnia!

Kibicowanie ukochanemu klubowi to w wielu rodzinach tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie:

-Mam 55 lat i w życiu takiego osiągnięcia nie było. Nie chodziłem jeszcze do podstawówki, a już chodziłem z tatą na mecze. To by był grzech nie zrobić sobie z takim pucharem zdjęcia, nie dotknąć takiego pucharu. No i syn musi się też przyzwyczajać, że jak tatuś odejdzie, to musi on zastąpić tatę i chodzić na mecze. Do Bełchatowa żeśmy jeździli na każdy mecz!

Ekspozycję Pucharu przy Limanowskiego 83, zaplanowano na dwa ostatnie weekendy maja, w godzinach od 12:00 do 19:00.

JS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content