Już dziś można zapisywać się na bezpłatne konsultacje w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Placówka zaprasza także wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte, które odbędą się 22 i 23 października.

Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie powstało, aby zapewnić specjalistyczną pomoc dzieciom z dysfunkcjami ruchowymi oraz fachową pomoc rodzinom, w których takie dziecko się wychowuje.

Prowadzimy również konsultacje i terapie psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne dla dzieci z tzw. mikrodeficytami rozwojowymi, czyli trudnościami. W ramach naszego ośrodka pracuje wiele działów zajmujących się opieką, rehabilitacją usprawniającą, konsultacjami i poradnictwem oraz zajęciami – mówi kierownik centrum działającego w ramach struktury organizacyjnej MOPS-u, Agnieszka Krzemińska.

Podczas Dni Otwartych nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nasze urodziny – sprawni czy niepełnosprawni, wszyscy jesteśmy tacy sami”.

Nagrody w konkursie będą rozdane 22 października. W tym czasie będzie można skorzystać z bardzo wielu atrakcji i zobaczyć jak funkcjonuje nasz ośrodek – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, Olga Dargiel.

Osoby zainteresowane konkretną godziną konsultacji proszone są o wcześniejszy kontakty osobisty lub telefoniczny.

KF

Skip to content