Rekolekcje powołaniowe w WSD

Fot. WSD

Jak odnaleźć sens swojego życia? Jak wybrać drogę, którą przygotował nam Jezus? Odpowiedź na te oraz inne pytania może znaleźć podczas Rekolekcji powołaniowych online. Na wydarzenie zaprasza Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie. Początek już dziś, 15 stycznia.

Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, którzy szukają swojego powołania. To kilkudniowe spędzenie czasu we wspólnocie seminaryjnej z klerykami, co może ułatwić rozeznanie właściwej drogi życia. Do udziału w rekolekcjach zaprasza jeden z organizatorów, kleryk Adrian Figurski:

– Rekolekcje powołaniowe w naszym seminarium organizowane są co roku, jednak teraz (z powodu epidemii) w formie online. Jako Kościół chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi. Pragniemy, aby pomimo trudnej sytuacji na świecie, młodzież poczuła wspólnotę, choć w takiej formie. Powołania to kwestia dynamiczna. Pan Jezus powołuje w różnym czasie, a pandemia nie może Mu w tym przeszkodzić. Tematem tegorocznych rekolekcji jest pokój. Hasłem jest pytanie: Chcesz wiedzieć, jaki pokój przygotował Ci Jezus? Wiele osób szuka dziś pokoju, za wszelką cenę. My szukamy prawdziwego pokoju, który pozwoli nam żyć bezpiecznie i cieszyć się życiem, które jest darem od Boga.

Udział w Rekolekcjach powołaniowych mogą wziąć młodzi mężczyźni, którzy wypełnią stosowny formularz zgłoszeniowy. O szczegółach mówi diakon Kamil Cudak.

– Należy wejść na profil Facebook Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Aby się zapisać, należy wysłać zgłoszeniowego maila na adres: rekolekcje_wsd_cz_wa@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek oraz parafię.

Rekolekcje podzielone są na dwie części. Pierwszą jest nauka katechetyczna, publikowana codziennie o godz. 10.30. Druga to wieczorne spotkania ze Słowem Bożym, Adoracja oraz nabożeństwo ze świętymi. Pierwsze spotkanie online już 15 stycznia. Ostatnie w niedzielę, dwa dni później.

ABK