„Rodzina Sercem Cywilizacji Miłości” – startują XX Radomszczańskie Dni Rodziny

Już w najbliższą sobotę rozpoczną się XX już Radomszczańskie Dni Rodziny, czyli cykl wydarzeń skupiających się na rodzinie i podkreślających jej wartość w dzisiejszym świecie.

– Rozpoczynaliśmy bardzo skromnie, to były wówczas trzy dni, dziś Dni Rodziny trwają dwa tygodnie – wspomina główny organizator i jednocześnie prezes radomszczańskiego Civitas Christiana Tadeusz Olczyk.

Tegoroczne Dni Rodziny odbędą się pod hasłem „Rodzina Sercem Cywilizacji Miłości”. Słowa te zostały zaczerpnięte z pamiętnego Listu do rodzin św. Jana Pawła II.

– Często będziemy przywoływać św. Jana Pawła II, patrona rodzin i chciałbym, żeby jego przesłanie wybrzmiało, że rodzina kochająca się, szczęśliwa jest zadatkiem pięknej wspólnoty, zadatkiem cywilizacji miłości.

Od 25 maja do 9 czerwca zaplanowano szereg wydarzeń skupionych nie tylko wokół Kościoła. Wśród nich m.in. konkursy, warsztaty, spotkania w szkołach czy imprezy kulturalne z udziałem ważnych gości.

Patronem honorowym wydarzenia jest metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Wśród patronów medialnych m.in. Radio Fiat.

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content