Od jutra (9 października)  Radomsko stanie się kulturalną stolicą Polski, a wszystko za sprawą rozpoczynającego się Różewicz Open Festiwal. Jest on hołdem dla urodzonych w Radomsku braci – Janusza, Stanisława i Tadeusza Różewiczów.

O rozpoczęciu mówi Jolanta Dąbrowska z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku:

– To nie jest przypadkowa data, bo 9 października urodził się Tadeusz Różewicz. Naszym zadaniem jest przypominanie, że braci Różewiczów było trzech: Janusz – poeta, najmniej znany, gdyż zginął podczas II wojny światowej, Stanisław, filmowiec i Tadeusz, jak o nim  mówią “Noblista bez Nobla”.

W tym roku organizatorzy festiwalu postarają się porównać twórczość Tadeusza Różewicza z twórczością Witolda Gombrowicza. Dlatego też festiwal zacznie się od Ferdydurke, wystawionej przez Teatr Dramatyczny z Warszawy.

Różewicz Open Festiwal stał się ważnym elementem na kulturalnej mapie Polski. W tym, roku na deskach Miejskiego Domu Kultury wystąpią między innymi: Katarzyna Skarżanka, Magdalena Zawadzka, Wojciech Malajkat, czy Andrzej Seweryn.

Szczegółowy program Różewicz Open Festiwal dostępny jest na stronie www.mdkradomsko.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.