Rusza IV Bieg Tropem Wilczym

Już 4 marca odbędzie się VI edycja ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Częstochowie jest on organizowany po raz pierwszy. O szczegółach opowiada Bartłomiej Górniak – prezes Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka Warszyc:

-Bieg odbywa się na Promenadzie Czesława Niemena. Zaczynamy koło amfiteatru, biegniemy przez Promenadę aż do Lasku Aniołowskiego, tam robimy pętlę i zawracamy pod amfiteatr. Cały program zaczyna się od 10:30 i będzie trwał do 14. O 10:30 otwieramy biuro, gdzie uczestnicy rejestrują się i odbierają pakiety. Następnie o 11:45 przygotowujemy się do biegu, a o 12 ustawiamy się na starcie i ruszamy na sygnał. Wszystkie miasta w całej Polsce ruszają o tej samej porze. Od 13 podsumowujemy bieg i rozdajemy nagrody. Po podsumowaniu będzie czas na atrakcje, m.in. będzie można zobaczyć grupy rekonstrukcyjne.

W biegu może wziąć udział każdy, kto tylko czuje się na siłach i chce przez swoje uczestnictwo oddać hołd żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

Dla wszystkich uczestników biegu przewidziano również drobne nagrody, m.in. koszulkę z wizerunkiem jednego z Wyklętych czy też medal za ukończenie biegu.

Termin zapisów był do 25 lutego, a już w tej chwili wszystkie miejsca są zarezerwowane.

Tropem Wilczym organizowany jest w ok. 300 miastach w całej Polsce. Częstochowska lista uczestników jest już zamknięta, chętnym pozostaje zapisać się w innych miejscowościach. Ważne, by zachować pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Filip Świertok