Spektakl „W pracowni Mistrza Jana” znów na deskach!

„W pracowni Mistrza Jana”… to tytuł wyjątkowego spektaklu muzycznego, którego premiera odbyła się 20 grudnia na scenie częstochowskiego teatru im. Adama Mickiewicza. 23 maja znów będzie można zobaczyć w musicalowej odsłonie pracowników i studentów Akademii im. Jana Długosza, tym razem na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie.

– Każdego roku zestaw studentów się zmienia, przychodzą nowi, inni otrzymują dyplom i odchodzą. Dlatego postanowiliśmy ostatni raz w takim składzie jak w grudniu zaprezentować nasze przedstawienie. Rzadko zdarza się wykonanie musicalu, który powstał od zera. “W pracowni Mistrza Jana” jest od początku do końca dziełem pracowników i studentów naszej uczelni, stąd chcemy się nim chwalić – tłumaczy prof. Maciej Zagórski, dyrektor Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza.

Piętnastowieczne dialogi połączone z różnymi stylami muzycznymi. Barwne stroje z epoki, ale i współczesne odniesienia. W tym spektaklu każdy znajdzie coś dla siebie. Premiera spektaklu w grudniu okazała się dużym sukcesem. Czy i tak będzie tym razem? Zachęcamy do sprawdzenia 23 maja w częstochowskim MDKu o godz. 18.00