Świąteczny koncert charytatywny dla Aleksandra Mazepy już wkrótce

W Częstochowskim Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się koncert, poświęcony Aleksandrowi Mazepie.

Muzyk w marcu 2018 roku uległ wypadkowi i przechodzi intensywną rehabilitację. Oprócz zbiórki, której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie, zorganizowanych zostanie kilka koncertów, w tym występ, który ma odbyć się 22 grudnia.

– Będzie to koncert kolęd, a idziemy w tym kierunku dlatego, że w cudownym czasie, jakim jest Boże Narodzenie, otwierają się ludzkie serca – mówi Rafał Kozak, jeden z konferansjerów. – W koncercie będzie uczestniczyć wielu muzyków – nie tylko ci z Filharmonii Częstochowskiej, czyli Katarzyna Jakóbczyk, Weronika Kępka, Inga Kucharska, Michał Kiepura i Grzegorz Rogut, ale także zespół instrumentalistów, którego skład tworzą Wojtek Królikowski, Tomasz Kiepura, Wojciech Zalewski i Marcin Serwaciński. Ponadto zaśpiewają nietuzinkowi soliści, bo tacy, którzy brali udział w “The Voice of Poland”, tj. Damian Kulej, Iga Kozacka i Magdalena Meisel – dodaje Kozak.

Marlena Skoczylas – inicjatorka akcji na rzecz Aleksandra Mazepy – wyjaśnia, skąd wziął się pomysł na koncert.

– Pomysł powstał tuż po tym, jak doszło do wypadku Olka, gdyż muzycy Filharmonii od początku wyrażali chęć do tego, by mu pomóc. Pomimo początkowych problemów z miejscem, dzięki ogromnej pomocy pana Krzysztofa Witkowskiego udało nam się zorganizować występ właśnie w sali koncertowej Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Jako bliska znajoma Olka wiem, że potrzebuje kontaktu z ludźmi, a także świadomości, że ludzie myślą o nim i że życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia i stąd właśnie wzięła się inicjatywa koncertu – podsumowuje Skoczylas.

Soliści i instrumentaliści wystąpią pod dyrygenturą Marcina Mirowskiego. Koncert poprowadzą Rafał Kozak oraz Beata Młynarczyk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Antoni Długosz, natomiast Radio Fiat objęło patronat medialny.

MSI

Fot.: Instytut Rozwoju Sztuki