W najbliższy weekend (29-30 czerwca) na placu Biegańskiego odbędzie się wydarzenie plenerowe pt. „Sztuka dla każdego”. Jest to forma targów sztuki, a także rozmaite działania włączające widzów w poznawanie i współtworzenie sztuki.

„Sztuka dla każdego” jest imprezą cykliczną, a w tym roku będzie w niej brało udział około 30 częstochowskich artystów zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki. Sztandarowym i wiodącym elementem imprezy jest obecna jako punkt programu „Anatomia Sztuki”. Na czym polega?

Są to dwugodzinne prezentacje tworzenia pracy na oczach publiczności. Bierze w nich udział sześciu autorów, każdy z nich ma jeden pokaz w sobotę i w niedzielę – mówi Barbara Szyc z Miejskiej Galerii Sztuki.

W programie „Sztuki dla każdego” znajdą się również atrakcje dla dzieci i młodzieży. Podczas imprezy przewidziane są także stoiska indywidualne, gdzie będzie można zobaczyć próbkę możliwości artystycznych poszczególnych artystów. Jak podkreśliła Barbara Szyc, to jedyna taka okazja, by zobaczyć ich twórczość poza obszarem Miejskiej Galerii Sztuki.

Szczegółowy program imprezy dostępny tutaj.

KF