Trwa nabór wniosków o dopłaty do nawozów

Do 15 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe.

Aby ułatwić obsługę i przyspieszyć weryfikację dokumentów, ARiMR umożliwiła przesyłanie wykazu zakupionych nawozów mineralnych drogą elektroniczną oraz tradycyjną.

– Aby uzyskać taką pomoc, beneficjent musi być zarejestrowany w Ewidencji Producentów Rolnych i składać wnioski o płatności obszarowe. Wniosek ten musi zostać złożony w tym roku. Następnie należy złożyć wniosek o przyznanie pomocy na dopłatę do zakupu nawozów. Do niego powinny być dołączone faktury zakupu tych nawozów w okresie od 1 września 2021 do 15 maja 2022 – mówił Robert Frączyk, zastępca kierownika Biura Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Śląskiego Oddziału Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Do 31 maja rolnicy mają też możliwość złożenia wniosków o płatności bezpośrednie. Te można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

– Jedyną zmianą dotyczącą składania wniosków jest połączenie wszystkich aplikacji (IRZ, eWniosek+ oraz aplikacja płatnościowa) do Platformy Usług Elektronicznych (PUE ARiMR). Tam logujemy się za pośrednictwem numeru gospodarstwa lub Profilu Zaufanego i deklarujemy to, co jest uprawiane w naszym gospodarstwie. Od tego roku wprowadzono ponownie uzupełniającą płatność obszarową, znaną naszym rolnikom do 2007 roku – dodał Robert Frączyk.

Wnioski o płatności bezpośrednie w tym uzupełniające płatności podstawowe można składać od połowy marca. Możliwe, że termin składania wniosków zostanie wydłużony.

BNO

Skip to content