Weekend w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana melomani muzyki będą mogli spędzić z twórczością Jana Sebastiana Bacha. Festiwal Muzyczny Rodziny Bachów potrwa 3 dni – od 27 do 29 września.

Ideą festiwalu jest przybliżenie bogatej działalności artystycznej rodziny Bachów na czele z jej najwybitniejszym kompozytorem – Janem Sebastianem. Festiwalowe koncerty mają stanowić intrygującą muzyczną podróż od czasów baroku aż po XXI wiek. Festiwal rozpocznie piątkowy „Koncert w dawnym stylu”.

Zapraszamy na ósmy już Festiwal Bachowski pod przewodnictwem chóru filharmonii “Collegium Cantorum”, podczas którego usłyszymy przykład klasycznej muzyki Jana Sebastiana Bacha, jednak rozumianej w różny sposób – tradycyjny, ale także i nowoczesny – mówi Dariusz Madejski z impresariatu filharmonii.

Podczas festiwalu chór pod kierownictwem Janusza Siadlaka zaprosił do współpracy m.in. łódzki duet producentów oraz live performerów muzyki elektronicznej w składzie: Piotr Matula i Maciej Milczarek.

Chór zaprosił do udziału muzyków, którzy przedstawią swoją wersję rozumienia muzyki Bacha. Będzie trochę elektroniki, jazzu, rocka. Jak sam pan Janusz Siadlak wspominał podczas jednej z rozmów – on sam jest bardzo ciekawy reakcji publiczności, która jest najlepszym krytykiem tego, co proponujemy – dodaje Dariusz Madejski.

Trzecim koncertem będzie powrót do klasyki rocka i jazzu. BaRock&Roll to zestaw najsłynniejszych motywów baroku w rockowych i jazzowych aranżacjach, które dla publiczności przygotuje Michał Walczak wraz z swoim zespołem. Szczegóły na stornie Filharmonii Częstochowskiej.

KF

foto źródło: Filharmonia Częstochowska

Skip to content