W wakacje opiekujesz się wnukami i nie do końca masz pomysł na urozmaicenie im wypoczynku? Z pomocą przychodzi Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, która po raz 9. już zorganizuje warsztaty plastyczno-edukacyjne dla dziadków i wnuków ph. Zróbmy to razem.

Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Chodzi o to, by wzmocnić więź dziadków i ich wnucząt.

– Faktycznie ta idea łączenia dwóch pokoleń w pracy artystycznej jest fajna i wielokrotnie już się sprawdziła, dlatego mamy nadzieję, że ponownie obudzi ona Państwa zainteresowanie – mówi Joanna Matyja z częstochowskiej placówki. – Proponujemy pięć warsztatów. To cykl, ale można wziąć udział w dowolnych zajęciach.

Proponowane tematy warsztatów to m.in. Nowe życie rękawiczki czy Elegantki i piraci, czyli… sztuka tworzenia kolczyków. Nadal trwają zapisy i choć można przyjść na zajęcia bez wcześniejszej rezerwacji miejsc, to nie ma gwarancji, że takie jeszcze będą.

– Żeby ta praca przebiegała płynnie, to w takich zajęciach mogą wziąć udział maksymalnie 24 osoby. Ale w tej chwili miejsc jest jeszcze dużo.

Pierwsze z warsztatów już 2 sierpnia. Kolejne zajęcia 5, 7, 12 i 13 dnia drugiego miesiąca wakacji.

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.