W czwartek (07 września) w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się wernisaż wystawy DŹWIĘK – IMPRESJE w SZTUCE Aleksandry Kowalskiej i Barbary Anny Wierzbickiej. Początek o godz. 18.00.

Wystawa zawiera prace będące spojrzeniem dwóch artystek Aleksandry Kowalskiej i Barbary Anny Wierzbickiej na temat odzwierciedlenia muzyki za pomocą tworzywa plastycznego. Obrazy można podziwiać w Filharmonii do 24 września 2017. Wernisaż wzbogacony będzie o występy muzyczne Pani Aleksandry Kowalskiej z zespołem Impast oraz Pani Barbary Anny Wierzbickiej – wokal.
Aleksandra Kowalska urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Mieszka i tworzy w swoim rodzinnym mieście. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie, specjalizacja – jubilerstwo. Szkołę plastyczną ukończyła z wyróżnieniem. W latach 1993 – 1998 studiowała na kierunku wychowanie plastyczne na Wydziale Wychowania Artystycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Uzyskała dyplom artystyczny z wyróżnieniem w pracowni grafiki artystycznej prof. Ewy Zawadzkiej. W 2008 roku otrzymała dyplom w zakresie wiedzy o kulturze w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, na Wydziale Wychowania Artystycznego. W 2014 roku ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie w Instytucie Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo. Zdobyła dyplom artystyczny z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. AJD Włodzimierza Karankiewicza. W 2015 roku uzyskała dyplom z historii sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Nauk Społecznych pod kierunkiem dr hab. Irmy Koziny. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracuje w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę artystyczną. Najchętniej maluje martwą naturę i pejzaże przy użyciu farby akrylowej z impastem. Ponadto zajmuje się od wielu lat projektowaniem graficznym. Interesuje siê również poezją – pisze wiersze, muzykę i teksty do utworów z gatunku poezji śpiewanej. Śpiewa przy akompaniamencie gitary klasycznej w zespole IMPAST, którego jest założycielem i liderem. W lutym 2016 r. zadebiutowała tomikiem poezji “W objęciach Boga – miniatury szpitalne”, którego promocja odbyła się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Jej marzeniem jest móc zawsze tworzyć i dzielić się swoją pasją z drugim człowiekiem. Odkrywać piękno i nim wypełniać życie. Malarstwo, muzyka i słowo stanowią dla niej nierozerwalną całość.

Barbara Anna Wierzbicka, pseud. BAW, urodzona w Częstochowie, wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, artysta malarz. Zainteresowania – fotografia. Absolwentka: IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. – wych. muz., fortepian, magister wych.muz. – Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie, magister sztuki – Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydział Sztuki, kierunek – malarstwo. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kuleja oraz studia w Pracowni Rysunku pod kier. prof. Magdaleny Snarskiej. Studia w Pracowni Malarstwa Architektonicznego prof. J.Kweclicha. Członek:Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej w Częstochowie, Polskiego Związku Artystów Plastyków w Częstochowie, Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego. Twórczość muzyczna: poezja śpiewana, utwory autorskie piosenka literacka, aktorska, jazz, covery, muzyka instrumentalna na dwa fortepiany (współpraca z pianistą Jackiem Stawiarskim), współpraca zespołowa z muzykami. Twórczość plastyczna – malarstwo olejne, rysunek, akwarela, pastele, techniki własne. Wystawy indywidualne w Częstochowie: retrospektywna – ”Malarstwo”, rysunku – ”Ołówkiem i węglem”, wystawa na I Wernisażu Artystycznym w Katedrze Kościoła Polskokatolickiego w Częstochowie, ”Dźwięk w strukturze malarskiej” Akademia J.Długosza w Częstochowie, Wystawa rysunku w Galerii „Wejściówka” Gazety Wyborczej w Częstochowie, II Wernisaż Artystyczny pt. „Nasi bracia mniejsi” w Katedrze Kościoła Polskokatolickiego pow. M.B. Królowej Apostołów w Częstochowie. Liczne wystawy zbiorowe, poplenerowe, tematyczne.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content