Od dzisiaj (6 sierpnia) do 15 sierpnia nad zalewem „Pająk” w Konopiskach odbywają się Mistrzostwa Europy Modeli Pływających – Poland 2019.

Zawody pływających modeli zapowiadają się bardzo widowiskowo, o czym informuje prezes Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce, Marek Zelech:

Nasze modelarstwo dzieli się na dwie części: klasę Hydro i klasę Enduro. Obydwie są bardzo widowiskowe, a wchodzące w nie modele bardzo szybkie. Prędkość dochodzi do 120 km/h. 12 zawodników na wodzie gwarantuje wywrotki. Dzisiaj odbywają się treningi, a zawody zaczynają się od jutra. Starty rozpoczynają się o godzinie 8.30 i trwają do późnego popołudnia. Mamy zarejestrowanych 176 zawodników i około 300 modeli na wodzie, co jest świetnym wynikiem.

Jak przyznaje prezes Zelech, zalew w Konopiskach jest idealnym miejscem do rozegrania zawodów, które nie mogłyby się odbyć bez udostępnienia obiektu przez gminę.

W Konopiskach dzieje się bardzo dużo, bo organizujemy różne imprezy. Cieszymy się, że organizatorzy tych zawodów zagościli po raz kolejny u nas. Tym razem są to Mistrzostwa Europy, więc to święto nie tylko rodzinne, ale także i międzynarodowe. Mam nadzieję, że dużo gości odwiedzi nas z okolicznych gmin i miasta Częstochowy – mówi z-ca wójta gminy Konopiska, Iwona Lisek.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów przewidziane jest na 11 sierpnia, o czym informuje Iwona Lisek:

Chciałabym zaprosić wszystkich 11 sierpnia na godzinę 10.00, wówczas nastąpi oficjalne rozpoczęcie zawodów z kolorowym korowodem i orkiestrą dętą oraz zawodnikami ze wszystkich krajów. Chcemy w ten sposób ugościć wszystkich, którzy przyjadą do nas tego dnia.

W uroczystym otwarciu będzie uczestniczył m. in. sekretarz International Model Boat Racing Association (IMBRA), Lauren Morrison.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content