Wspólnota Cenacolo w parafii św. Zygmunta

Wspólnota Cenacolo w Parafii św. Zygmunta/ Fot. Radio Fiat

Parafię św. Zygmunta w Częstochowie odwiedzili wyjątkowi gości. Byli nimi członkowie wspólnoty Cenacolo z Jastrzębia Zdroju. Są to osoby, które doświadczyły zmartwychwstania z różnych problemów i nałogów.

Wspólnota Cenacolo gościła w parafii przez prawie cały dzień. Podczas Mszy św. wierni mogli wysłuchać ich świadectw, historii o nawróceniu, o rozpoczęciu życia na nowo:

Bardzo dziękuję swoim rodzicom, że pokazali mi wspólnotę Cenacolo, że mogę zmieniać swoje życie. Zauważyłem też, że poprawiła się moja relacja z rodzicami, teraz lepiej się z nimi dogaduję. Wiem, że wiele ludzi teraz ma też problemy z narkotykami i innymi uzależnieniami. Dlatego cieszę się i dziękuję wspólnocie za ten dar, że mogę podzielić się tym z wami.

Po zakończeniu Eucharystii można było również przekazać datki na wspólnotę. Pragnie ona być nie tylko miejscem pomocy społecznej, ale również szkołą życia. O celu wspólnoty mówi jeden z jej członków:

Wspólnota pomaga młodym ludziom, którzy pogubili sens i radość z życia. Pomaga też tym, którzy wpadli w różnego typu nałogi: narkotyki alkohol, Internet czy telefon komórkowy.

Cenacolo to rodzina, do której każdy zostanie przyjęty z otwartymi ramionami. Dla osób w trudnej sytuacji, wspólnota jest sposobem na to, aby poradzić sobie z problemami.

WB