WygaDANKI

„WygaDanki” to tytuł warsztatów dla rodziców i opiekunów, którzy nie wiedzą jak skutecznie rozmawiać z dziećmi. Spotkanie odbędzie się 22 lutego w Ośrodku Wspomagania Rozwoju Dobre Miejsce w godzinach 10-13.

Problemy wychowawcze z dziećmi często powstają jako efekt niewłaściwych decyzji rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z popełnianych błędów wychowawczych. Pomocą w ich zrozumieniu mogą być trzygodzinne warsztaty, na których będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie rozmawiać z dzieckiem. O części zagadnień, które podczas zajęć zostaną poruszone, mówi Danuta Kuźnik – pedagog, terapeuta oraz prowadząca warsztaty.

– Jako rodzice często posługujemy się nagrodami, typu jak odrobisz lekcje to… lub karami tzn. jak tego nie zrobisz to… Nie zdajemy sobie sprawy, ze jedno i drugie ma bardzo określony wpływ na rodzaj postrzegania siebie, rodzica i obowiązków przez dziecko. Na warsztatach popracujemy nad konsekwencjami, skutkami, tym co powinniśmy stosować zamiast kar i nagród. Rodzice powinni znać różne sposoby do odpowiedniej komunikacji z dzieckiem. Po takich zajęciach uczestnik wychodzi ze „skrzynką z narzędziami” wychowawczymi. Bardzo serdecznie zapraszam. To są tylko 3 godziny. Naprawdę warto przyjść.

Warsztaty będą odbywać się cyklicznie. Najbliższe zajęcia planowane są na 22 lutego w Ośrodku Wspomagania Rozwoju Dobre Miejsce w godzinach 10-13. Zapisy pod numerem 502 286 416 lub na stronie www.kuzniki.com.pl. Przypominamy, że jutrzejsze warsztaty z cyklu o pozytywnej dyscyplinie nie odbędą się.

ABK

 

Źródło foto: kuzniki.com.pl