plakat-a3-v11-1476805782

Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zaprasza na odbywające się w dniach 4 – 6 listopada Dni Kultury Chrześcijańskiej. Na tę wyjątkową uroczystość zaprasza organizator, Małgorzata Derkowska:

– Trzydniowy maraton naszej uroczystości rozpoczynamy od włoskiej komedii pt. „Jak Bóg da”. Zaplanowane są cztery seanse w różnych godzinach; bilety są jeszcze do nabycia. Z pewnością jest to komedia godna polecenia: o nawróceniu w ateistycznej rodzinie, pełna humoru i zabawy. Na wesoło rozpoczynamy nasze uroczystości. Sobota to kolejny Dzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpoczynamy o godz. 16:00 koncertem na fletni Pana w wykonaniu Syrinks. Pod tym pseudonimem kryje się Daria Noryńska, mieszkanka Ozimka. Jak pięknie powiedziała – grając dotyka duszy. Ten koncert będzie przepełniony emocjami i z pewnością godny polecenia. Po koncercie odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Chrzest Polski 966 – Nasza Wiara, Nasze Dziedzictwo”.

Konkursy towarzyszą Dniom Kultury Chrześcijańskiej już od 18 lat. Poprzez nie organizatorzy chcą promować zdolności i talenty, które Bóg nam podarował. Podczas konkursów promowani są artyści, którzy mogą uaktywnić się literacko, plastycznie jak w tym roku, recytatorsko czy wokalnie – podczas konkursu pieśni religijnej. Zakres wiekowy uczestników jest szeroki, bo w zależności od tematyki, wziąć w nich udział mogą i przedszkolaki, i dorośli.

Ostatnim punktem programu Dni w sobotę jest kostiumowa inscenizacja teatralna pt. „Początki Państwa Polskiego” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Kochanowicach. Gimnazjaliści zagrają w przedstawieniu autorstwa Mariusza Żymierskiego, nauczyciela i pasjonata historii.

Wydarzeniem kończącym tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej jest niedzielny koncert zespołu Shakin’ Dudi. To prawdziwa gratka dla miłośników muzyki i rock and rolla; są jeszcze bilety do nabycia.

Wszystkie wydarzenia XVIII Regionalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej odbywają się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, ul. Lubliniecka 5.

AD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content