Zdrowie na medal! Bieg w Parku Śląskim

Bieg/Foto. Dwa Kwadranse

Dzisiaj alejami Parku Śląskiego przebiegli uczestnicy Wiosennego Biegu. Miłośnicy zdrowego stylu życia przemierzyli ponad 10-kilometrową trasę. Na mecie dla wytrwałych czekały zdrowe i świeże jabłka, gotowe do zjedzenia. Wszystko by zachęcać do dbania o własną dobrą kondycję i układ moczowy.

Urologiczny Szpital Specjalistyczny im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach przygotował dla uczestników wydarzenia blisko 2 tysiące jabłek. Każdy otrzymał je z informacją, dlaczego ich jedzenie korzystnie wpływa na nerki oraz dlaczego warto regularnie badać o cały układ moczowy.

Dlaczego ruch i odpowiednia dieta są ważne? Lekarz Zygmunt Gofron – urolog ze Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach, tłumaczy że są to dwa najlepsze sposoby profilaktyki w walce nie tylko z problemami moczowymi, ale samym czasem, który powoli i skutecznie wyniszcza nas organizm.

Jak zaznacza dietetyk kliniczny Aleksandra Sowada, jedzenie jabłek niesie ogrom pozytywnych efektów dla naszego organizm.

Szpital, we współpracy z innymi podmiotami medycznymi, przygotował bieg w ramach profilaktyki układu moczowego i prowadzonej od wielu miesięcy akcji informacyjnej #zdrowymoczowy.

JS

Skip to content